Verslag bezoek Pieterskerk

Verslag bezoek Pieterskerk op 18 oktober 2022

Onder een stralende herfstzon betraden bijna 40 deelnemers om 10.00 u  ’s-ochtends de Leidse Pieterskerk. Daar werden zij opgewacht en rondgeleid door oud-collega Jos Westerdijk en drie andere rondleiders. Hierdoor kon in kleine groepen  een tour door de kerk gemaakt worden, waarbij iedereen veel te horen kreeg over de geschiedenis van de Pieterskerk en van Leiden. Verhalen over bijvoorbeeld de langdurige bouw, over het tijdsbeeld van de Pieterskerk door de eeuwen heen, de invloed van de beeldenstorm en de tachtigjarige oorlog. En dit alles vaak voorzien van  prachtige anekdotes. Kortom, het uur vloog om.

Na de rondleiders te hebben bedankt zette het gezelschap koers naar de nieuwe Rijn, om bij café Einstein onder het genot van koffie, thee en gebak  na te praten over het bezoek, en herinneringen op te halen uit de gedeelde historie op ons departement. Gelet op de reacties van de deelnemers denken we te mogen spreken van een geslaagde activiteit. Tevens bevestigt dit het vermoeden dat de mogelijkheden voor interessante activiteiten soms heel direct onder handbereik zijn, namelijk door de betrokkenheid van leden zelf daarbij. In dit geval: dank aan Jos Westerdijk, die zijn jarenlange ervaring als rondleider Pieterskerk met ons wilde delen.

klik op onderstaande foto's om de afbeelding te vergroten.